Novinky a důležitá sdělení

Causa kalmetizace: po řadě různých potíží  očkujeme proti tuberkulóze, i když stále není zcela ujasněná legislativa a zejména odpovědnost za případné komplikace (byť na konci roku 2019 se snad chystá příslušná legislativa). K jejich minimalizaci provádím vyšetření formou dotazů, které je cílené na imunokompetenci či výskyt kožních onemocnění, což je nejčastější zdroj komplikací kalmetizace. Termíny k dispozici u sestřičky, provozně je nutné objednávat po více pacientech - kromě toho, že bych porušovaLHYGIENICKÉ předpisy- tak bych musel podstatně zvýšit cenu očkování (ampule je po 5 dávkách) a je dost drahá.

Podařilo se až na drobnosti dotáhnout převod na právní formu s.r.o. Teda, byla to celkem fuška.

 

Nadále bude otevřeno dle rozpisu, jen asi budeme muset občas vřadit volný den (zejména kvůli mně, mám problémy s nosem v ústence, což má skoro každý- ale 2 operace dutin a nosní přepážky pro těžký chronický zánět má za sebou málokdo a vskutku netoužím po další. Od kolegů z ORL kliniky by se měl kat Mydlář co učit...)

 

Na kontaktní stránku jsem přidal plán volna- může ještě dojít ke korekcím, ale červenec je již prakticky hotový.

Aktuální objednací lhůty se díky návalu natáhly asi na 8 týdnů (trvá to od dubna, stále i k 1.7),  bohužel,  a to chodíme domů naprosto strhaní... To je důvod, proč musíme často dělat vyšetření na 2 etapy- nejprve plicní funkce a rentgen (ty můžeme stihnout během asi 10 dnů), někdy s laboratořemi, protože tam máme šanci zachytit některé opravdu závažné stavy a pacienty objednat dříve.


Přeskočit na obsah

  • Hlavní stránka
  • Novinky a důležitá sdělení
  • Kontakt
  • Odkazy
  • Coronavirus