Coronavirus

Coronavirus a zdravotnictví: Nebezpečný je zpravidla pro pacienty v horším biologickém stavu, v některých případech bych řekl, že smrt je vysvobozením.

Nyní doplácíme na únavu z délky opatření, chaos v instrukcích a možná se uplatňuje i změna délky dne. Jak jsem dříve psal, tak jsem toto celkem i přepokládal. Teď jde o to, že opět hrozí zahlcení zdravotnictví- nárůst závažných průběhů a komplikací zaostátá asi 2 týdny za  nárůstem počtu případů. V říjnu a listopadu vznikaly lokální problémy- ono nemocnost se celkem dobře plánuje na úrovni celků s milióny obyvatel, ale lokálně můhou být i velké výkyvy. Třeba na záchrance odvezu 3 infarkty za den a pak několik měsíců nevidím žádný při stále stejné frekvenci služeb.  Horší je, že situaci komplikuje nedostatek personálu, únava a karantény, kterých ani u zdravotníků není málo.

Aktuální opatření 1.3.2021: pokládám je se znalostí stavu nemocnic za  chaotická. Obávám se, aby nenapáchaly víc škod než užitku. Už takhle je respekt k státní moci velmi  nízký a při zachování průmyslového provozu vzniká neřešitelná situace pro ty, co mají malé děti.  Takže nezbyde než porušovat zákony. A pro zaměstnavatele je karanténa pohromou, protože je placená zaměstnavatelem.

Vakcinace: cestou očkovacích center či PL, u nás nyní kapacitně nelze.

Opatření v ambulanci: prosím o jejich dodržování

1/ v čekárně  je ústenka povinná.  Není nutné chodit hned na 12:00, jsme celou ordinační dobu... Od 12.10.: maximální počet pacientů v čekárně bude 5, ostatní počkají venku. Prosím o využívání elektronické formy komunikace -email (viz kontakt)- v případech, kdy je to možné a účelné.

2/ vzhledem ke zvýšenému hyg. režimu potřebujeme mezi pacienty čas na desinfekci. Čeleď coronaviridae jsou abstinenti- zejména koncentované lihové roztoky jim nedělají dobře, takže to u nás bude smrdět ja v lihovaru. Bohužel smrtící koncentrace pro virus je vyšší než pro člověka, takže nejde použít k prevenci onemocnění.

3/ Provádíme  náročnější funkční vyšetření, vzhledem k hygienickému režimu většinou v úterý.

Přeskočit na obsah

  • Hlavní stránka
  • Novinky a důležitá sdělení
  • Kontakt
  • Odkazy
  • Coronavirus